Музей бойової слави 167-ї Сумсько-Київської двічі Червонопрапорної стрілецької дивізії
Дата заснування. 3 листопада 1982 року.
Місце розташування. Київська спецшкола-інтернат №4.
Профіль музею – військово-історичний.
Мета створення музею – формування у молодого покоління національної свідомості, любові до рідної землі, свого народу, забезпечення духовної єдності поколінь, увічнення подвигів захисників Вітчизни, вивчення, збереження і використання пам’яток матеріальної і духовної культури.
Керівник музею – Курскієва Зоя Павлівна.
Рада музею (“Штаб Пошук-167”) складається з 12 осіб, до якої входять: Голова Ради ветеранів 167 сд Левицький В.М., вихователь Швець Н.В., учні 5-9 класів.
Основні сектори: лекторів та екскурсоводів, організаційний, листування, роботи з фондами.
Розділи музею: “Батьківщина – мати кличе”, “Ми йдемо у перший бій”, “Битва за Дніпро і Київ”, “Від Корсуня до Карпат”, “Бої у Польщі та Чехо-Словаччині”, “Ми прийшли до тебе, Перемоги День”, “Галерея Героїв”.
Надбання музею. В музеї зберігається понад 100 оригінальних експонатів, які входять до Державного реєстру національного культурного надбання.
Напрями роботи. До основних напрямів роботи музею відносяться наступні:
- вивчення бойового шляху 167 СКДЧСД;
- збір матеріалів про подвиги Героїв Радянського Союзу та повних кавалерів ордену Слави;
- дослідження життєвого шляху Героя Радянського Союзу Миколи Юнкерова, який загинув при визволенні Пущі-Водиці;
- збір матеріалів під час історико-краєзнавчої експедиції «Ми живемо на вулиці Героя».
Форми роботи. Рада музею організовує зустрічі і листування з ветеранами ВВВ, Уроки миру, мужності, пам’яті, екскурсії для вихованців і гостей інтернату, покладання квітів до могил Героїв, тематичні вечори, виставки малюнків, творчих робіт, тематичних букетів і композицій, фотовиставки.
Нагороди музею. Музей неодноразово нагороджувався грамотами, дипломами, вимпелами Президії РКВВ, Міжнародної Української Спілки учасників війни, Міжнародного центру дитячо-юнацького туризму, Ради Організації ветеранів України, Національного музею історії ВВВ, Ради Київської організації ветеранів, Київського міського історико-патріотичного клубу “Пошук”, Головного та районних управлінь освіти.
Про музей