Історична довідка про 167-у Сумсько-Київську двічі Червонопрапорну
стрілецьку дивізію

Сумсько-Київська стрілецька дивізія сформована в грудні 1941 р. в Уральському воєнному окрузі як 438 сд; у січні 1942 р. перейменована у 167 стрілецьку дивізію (2-го формування).

У свій перший бій дивізія вступила 17 липня 1942 р. біля с. Велика Верейка, на північ від Воронежу. Символом мужності, стійкості, героїзму, скорботи за загиблими залишилась Велика Верейка в душах бійців і командирів на все життя.

Від Воронежу до м.Ромни

Від Воронежу до м.Ромни

У складі військ Брянського, Воронезького, 1-го і 4-го Українських фронтів брала участь у Воронезько-Касторненській, Харківських наступальній та оборонній  операціях, Курській битві, битві за Дніпро, Київських наступальній та оборонній, Житомирсько-Бердичівській, Корсунь-Шевченківській, Проскурівсько-Чернівецькій, Львівсько-Сандомирській, Східно-Карпатській, Західно-Карпатській, Моравсько-Остравській і Празькій операціях.

Від Києва до Карпат

Від Києва до Карпат

Дивізія з боями пройшла від Воронежа до Праги, визволяючи населені пункти Росії, України (Суми, Ромни, Вишгород, Київ, Тараща, Ставище, Біла Церква, Корсунь-Шевченківський, Дрогобич, та інші), Польщі і Чехо-Словаччини.

Карпати – Прага

Карпати – Прага

Ввечері, 3 листопада 1943 року вигнала фашистських окупантів з Пущі-Водиці. На її південній околиці загинув командир стрілецького батальйону 465-го стрілецького полку Юнкеров Микола Іванович, якому посмертно присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Іменем героя названа одна з вулиць нашого курортного селища.

167-ма сд за бойові заслуги удостоєна почесних найменувань: Сумської (2.09.1943) і Київської (6.11.1943), нагороджена двома орденами Червоного Прапора за визволення міст Ромни (16.09.1943) і Моравська Острава (30.04.1945); понад 14,5 тисяч її воїнів нагороджено орденами і медалями,  в її лавах – 20 повних кавалерів ордену Слави, 109  Героїв Радянського Союзу.